Május 25-én igazán változatosan alakult időjárásunk. Több hullámban záporok érték el térségünket, amely helyenként jégesőt, zivatart is okozott.
Már kora reggel zápor nyomairól árulkodtak a vízcseppes szélvédők és a pocsolyák. Köszönhetően a csapadékmérőnknek vissza tudtuk nézni, hogy ez az átaludt zápor mennyi csapadékot hozott magával: 0,0 mm-t mutatott a műszer, amiből kikövetkeztethető, hogy nem volt túl intenzív ez a zápor.
Még a délelőtt folyamán megérkezett a következő hullám, amely főleg Dorog térségében, tehát lokálisan eredményezett csapadékot. Dorogi műszerünk 2,1 mm-t mért, tehát egy rövid, de kiadós záporról beszélhetünk. Ez idő alatt Esztergomból és Tátról is jelezték olvasóink, hogy náluk egy csepp csapadék sem hullott. A záporokra egyébként is jellemző, hogy az esetek többségében nem nagy területet áztatnak meg, hanem egy bizonyos, szűkebb sávban haladnak.
Délután többfelé megdörrent az ég. Nyergesújfaluról és Dágról is jelezték olvasóink, hogy dörgött az ég (ez térségünk legtöbb pontján az első volt az idei évben). Esztergom és Tát viszont ismét szárazon maradt, ott még az ég sem dörgött.
Nem sokkal később Dorogon, Dágon és Tokod-Ebszőnybányán újabb zápor érkezett, apró szemű jéggel. Ez sem tartott sokáig.
Dorog és Esztergom ezúttal szárazon maradt, csak a sötét felhők, távolban vonuló csapadéksáv volt megfigyelhető. Mindezek következményeként több fokkal lehűlt a levegő, megélénkült a szél. Ezzel egy időben Epöl térségében viszont jégeső kísérte a záport, de nagyjából ugyanekkor Nyergesújfalu is kapott az égi áldásból.
A Süttői Hírnök nevű oldal közlése szerint hétfőn villámcsapás érte a helyi Millenniumi emlékművet. A hazánk ezer éves fennállása tiszteletére emelt obeliszkről több helyütt kisebb-nagyobb kövek zúdultak alá – írják.
Molnár Viktor felvétele az epöli jégesőről
Ollé László felvétele az epöli jégesőről