Jégeső kísérte az év első zivatarát, rövid ideig tartott.
Idén március 24-én érkezett az első zivatarcella térségünkbe, melynek során a gyors mozgású cella jégesőt is tartalmazott néhány percen át. A jégeső következtében térségünkben kifehéredett a táj, amolyan télies képet mutatva – mintha hó borítaná a tájat. Természetesen nem téli jelenségről volt szó, hanem a jégeső intenzitása produkálta ezt az érdekességet. Ráadásul még másnap a korai órákban is voltak olyan védett, többnyire füves területek, melyekben megtalálhatóak voltak az előző nap hullott apró jégszemek – természetesen már kisebb mennyiségben és gyorsan elolvadtak ezek is.
Térségünkben minden évben feljegyezzük az év első zivatarát, amely idén a 84. napon következett be. Ez már a „várható” kategóriába tartozik, ugyanis térségünkben átlagosan az év 90. napja körül alakul ki az első zivatar (természetesen ettől jelentősen is eltérhet az adott év „elsője”). A legkorábban éppen tavaly jegyezhettünk fel zivatart, akkor már február 23. napján megdörrent az ég. Volt azonban olyan év is, amikor egészen május 25-ig kellett várnunk, ez az eset 2020-ban történt.
Az nem szokványos viszont, hogy rögtön az első zivatart jégeső is kíséri. Mindenesetre tegnap hivatalosan is elkezdődött az idei év zivatarszezonja, a legtöbb zivatarra elsősorban idén is a nyári hónapokban számíthatunk majd, de ha ilyen szép „felhőszörnyekkel” találkozhatunk az idei esztendőben, mint amelyből a tegnapi zivatar és jégeső kialakult, akkor nem lesz hiány viharvadászatból idén sem, ezt egyszerűen nem tudjuk megunni az évek során sem.
Te mit gondolsz a cikkben leírtakról?